kolo 1
|
1 April, Petak
|
Hamarkameratene – Lilestrem
|
|
2:2
|
|
Molde – Valarenga
|
|
1:0
|
|
2 April, Subota
|
Bodo / Glimt – Rozenborg
|
|
2:2
|
|
Sarpsborg – Viking
|
|
0:1
|
|
Odd – Tromso
|
|
2:0
|
|
Jerv – Stromsgodset
|
|
1:0
|
|
Haugesund – Sandefjord
|
|
1:3
|
|
Aalesunds – Kristiansund
|
|
1:0
|
|
|
|
kolo 2
|
8 April, Petak
|
Lilestrem – Jerv
|
|
4:0
|
|
9 April, Subota
|
Viking – Aalesunds
|
|
1:0
|
|
Valarenga – Haugesund
|
|
2:1
|
|
Tromso – Hamarkameratene
|
|
2:1
|
|
Stromsgodset – Molde
|
|
1:3
|
|
Rozenborg – Odd
|
|
1:0
|
|
Kristiansund – Sarpsborg
|
|
2:3
|
|
Sandefjord – Bodo / Glimt
|
|
1:2
|
|
|
kolo 3
|
17 April, Nedelja
|
Bodo / Glimt – Valarenga
|
|
5:1
|
|
Sarpsborg – Rozenborg
|
|
1:1
|
|
Odd – Viking
|
|
2:1
|
|
Molde – Lilestrem
|
|
1:2
|
|
Hamarkameratene – Sandefjord
|
|
3:0
|
|
Jerv – Kristiansund
|
|
1:0
|
|
Haugesund – Stromsgodset
|
|
0:1
|
|
Aalesunds – Tromso
|
|
2:2
|
|
|
|
kolo 4
|
22 April, Petak
|
Odd – Aalesunds
|
|
2:3
|
|
Stromsgodset – Sandefjord
|
|
0:5
|
|
23 April, Subota
|
Rozenborg – Molde
|
|
0:0
|
|
Viking – Bodo / Glimt
|
|
2:0
|
|
Valarenga – Jerv
|
|
1:0
|
|
Tromso – Sarpsborg
|
|
2:5
|
|
Lilestrem – Haugesund
|
|
1:0
|
|
Kristiansund – Hamarkameratene
|
|
2:2
|
|
|
kolo 5
|
6 Maj, Petak
|
Sarpsborg – Odd
|
|
1:0
|
|
Molde – Viking
|
|
3:4
|
|
7 Maj, Subota
|
Hamarkameratene – Aalesunds
|
|
0:0
|
|
Stromsgodset – Rozenborg
|
|
3:0
|
|
Sandefjord – Valarenga
|
|
1:3
|
|
Jerv – Tromso
|
|
1:1
|
|
Haugesund – Kristiansund
|
|
2:0
|
|
Bodo / Glimt – Lilestrem
|
|
1:1
|
|
|
|
kolo 6
|
15 Maj, Nedelja
|
Valarenga – Hamarkameratene
|
|
1:1
|
|
Viking – Jerv
|
|
3:0
|
|
Rozenborg – Sandefjord
|
|
3:0
|
|
Odd – Haugesund
|
|
0:4
|
|
Lilestrem – Sarpsborg
|
|
1:0
|
|
Kristiansund – Stromsgodset
|
|
0:3
|
|
Bodo / Glimt – Tromso
|
|
1:1
|
|
Aalesunds – Molde
|
|
0:2
|
|
|
kolo 7
|
20 Maj, Petak
|
Sandefjord – Lilestrem
|
|
1:4
|
|
Molde – Kristiansund
|
|
2:1
|
|
21 Maj, Subota
|
Hamarkameratene – Rozenborg
|
|
1:1
|
|
Tromso – Viking
|
|
1:1
|
|
Stromsgodset – Valarenga
|
|
3:2
|
|
Sarpsborg – Aalesunds
|
|
1:2
|
|
Jerv – Odd
|
|
0:1
|
|
Haugesund – Bodo / Glimt
|
|
1:4
|
|
|
|
kolo 8
|
24 Maj, Utorak
|
Lilestrem – Valarenga
|
|
2:0
|
|
Viking – Hamarkameratene
|
|
1:1
|
|
Odd – Sandefjord
|
|
0:1
|
|
Bodo / Glimt – Stromsgodset
|
|
2:2
|
|
Aalesunds – Jerv
|
|
2:1
|
|
25 Maj, Sreda
|
Rozenborg – Haugesund
|
|
3:3
|
|
Sarpsborg – Molde
|
|
1:2
|
|
2 Avgust, Utorak
|
Kristiansund – Tromso
|
|
1:1
|
|
|
kolo 9
|
27 Maj, Petak
|
Hamarkameratene – Odd
|
|
1:2
|
|
Stromsgodset – Viking
|
|
3:2
|
|
28 Maj, Subota
|
Valarenga – Rozenborg
|
|
0:4
|
|
Tromso – Lilestrem
|
|
2:2
|
|
Molde – Bodo / Glimt
|
|
3:1
|
|
Jerv – Sarpsborg
|
|
0:5
|
|
Haugesund – Aalesunds
|
|
2:2
|
|
26 Jul, Utorak
|
Sandefjord – Kristiansund
|
|
2:0
|
|
|
|
kolo 10
|
17 Jun, Petak
|
Sarpsborg – Stromsgodset
|
|
5:1
|
|
Kristiansund – Bodo / Glimt
|
|
0:2
|
|
18 Jun, Subota
|
Aalesunds – Valarenga
|
|
2:2
|
|
Viking – Sandefjord
|
|
1:2
|
|
Tromso – Haugesund
|
|
1:1
|
|
Odd – Molde
|
|
1:2
|
|
Lilestrem – Rozenborg
|
|
3:1
|
|
Jerv – Hamarkameratene
|
|
1:2
|
|
|
kolo 11
|
24 Jun, Petak
|
Haugesund – Viking
|
|
4:2
|
|
Rozenborg – Kristiansund
|
|
3:1
|
|
25 Jun, Subota
|
Valarenga – Odd
|
|
0:1
|
|
Stromsgodset – Lilestrem
|
|
3:0
|
|
Sandefjord – Tromso
|
|
2:2
|
|
Hamarkameratene – Sarpsborg
|
|
3:2
|
|
Bodo / Glimt – Aalesunds
|
|
2:0
|
|
5 Jul, Utorak
|
Molde – Jerv
|
|
1:1
|
|
|
|
kolo 12
|
11 Maj, Sreda
|
Tromso – Valarenga
|
|
1:0
|
|
1 Jul, Petak
|
Jerv – Haugesund
|
|
1:0
|
|
Odd – Bodo / Glimt
|
|
3:2
|
|
2 Jul, Subota
|
Viking – Rozenborg
|
|
1:1
|
|
Sarpsborg – Sandefjord
|
|
4:3
|
|
Kristiansund – Lilestrem
|
|
1:3
|
|
Hamarkameratene – Molde
|
|
0:0
|
|
Aalesunds – Stromsgodset
|
|
1:0
|
|
|
kolo 13
|
8 Jul, Petak
|
Bodo / Glimt – Sarpsborg
|
|
4:1
|
|
Stromsgodset – Odd
|
|
0:0
|
|
9 Jul, Subota
|
Haugesund – Hamarkameratene
|
|
1:1
|
|
Valarenga – Kristiansund
|
|
3:0
|
|
Rozenborg – Jerv
|
|
3:2
|
|
Molde – Tromso
|
|
5:1
|
|
Lilestrem – Viking
|
|
0:1
|
|
11 Jul, Ponedeljak
|
Sandefjord – Aalesunds
|
|
2:2
|
|
|
|
kolo 14
|
15 Jul, Petak
|
Jerv – Sandefjord
|
|
1:2
|
|
Hamarkameratene – Bodo / Glimt
|
|
0:2
|
|
16 Jul, Subota
|
Aalesunds – Rozenborg
|
|
0:0
|
|
Viking – Kristiansund
|
|
2:1
|
|
Sarpsborg – Valarenga
|
|
0:1
|
|
Odd – Lilestrem
|
|
1:2
|
|
Molde – Haugesund
|
|
1:0
|
|
30 Avgust, Utorak
|
Tromso – Stromsgodset
|
|
1:0
|
|
|
kolo 15
|
27 April, Sreda
|
Lilestrem – Aalesunds
|
|
2:0
|
|
22 Jul, Petak
|
Rozenborg – Tromso
|
|
3:0
|
|
Bodo / Glimt – Jerv
|
|
5:0
|
|
23 Jul, Subota
|
Kristiansund – Odd
|
|
2:2
|
|
Haugesund – Sarpsborg
|
|
3:1
|
|
Sandefjord – Molde
|
|
2:3
|
|
Stromsgodset – Hamarkameratene
|
|
1:1
|
|
Valarenga – Viking
|
|
4:2
|
|
|
|
kolo 16
|
29 April, Petak
|
Viking – Haugesund
|
|
5:1
|
|
29 Jul, Petak
|
Tromso – Sandefjord
|
|
3:0
|
|
Odd – Rozenborg
|
|
2:3
|
|
Hamarkameratene – Kristiansund
|
|
0:1
|
|
Jerv – Valarenga
|
|
2:5
|
|
Aalesunds – Bodo / Glimt
|
|
1:2
|
|
30 Jul, Subota
|
Molde – Stromsgodset
|
|
3:0
|
|
Sarpsborg – Lilestrem
|
|
0:2
|
|
|
kolo 17
|
5 Avgust, Petak
|
Bodo / Glimt – Odd
|
|
7:0
|
|
Rozenborg – Hamarkameratene
|
|
2:1
|
|
6 Avgust, Subota
|
Valarenga – Aalesunds
|
|
4:0
|
|
Stromsgodset – Sarpsborg
|
|
3:1
|
|
Sandefjord – Viking
|
|
2:2
|
|
Lilestrem – Tromso
|
|
1:1
|
|
Kristiansund – Molde
|
|
2:3
|
|
Haugesund – Jerv
|
|
3:1
|
|
|
|
kolo 18
|
10 Maj, Utorak
|
Molde – Odd
|
|
3:0
|
|
11 Maj, Sreda
|
Viking – Stromsgodset
|
|
0:0
|
|
11 Avgust, Četvrtak
|
Sarpsborg – Bodo / Glimt
|
|
1:4
|
|
Sandefjord – Rozenborg
|
|
2:5
|
|
12 Avgust, Petak
|
Aalesunds – Haugesund
|
|
1:2
|
|
13 Avgust, Subota
|
Hamarkameratene – Valarenga
|
|
1:1
|
|
Jerv – Lilestrem
|
|
1:0
|
|
Tromso – Kristiansund
|
|
2:1
|
|
|
kolo 19
|
19 Avgust, Petak
|
Bodo / Glimt – Hamarkameratene
|
|
2:2
|
|
Odd – Sarpsborg
|
|
1:0
|
|
20 Avgust, Subota
|
Valarenga – Tromso
|
|
1:0
|
|
Stromsgodset – Jerv
|
|
6:0
|
|
Rozenborg – Aalesunds
|
|
2:1
|
|
Lilestrem – Sandefjord
|
|
3:0
|
|
Haugesund – Molde
|
|
0:1
|
|
30 Avgust, Utorak
|
Kristiansund – Viking
|
|
2:1
|
|
|
|
kolo 20
|
26 Avgust, Petak
|
Jerv – Bodo / Glimt
|
|
0:2
|
|
Sandefjord – Stromsgodset
|
|
2:2
|
|
27 Avgust, Subota
|
Viking – Valarenga
|
|
1:2
|
|
Tromso – Rozenborg
|
|
4:3
|
|
Molde – Sarpsborg
|
|
4:1
|
|
Lilestrem – Kristiansund
|
|
1:1
|
|
Hamarkameratene – Haugesund
|
|
1:0
|
|
Aalesunds – Odd
|
|
1:1
|
|
|
kolo 21
|
2 Septembar, Petak
|
Bodo / Glimt – Molde
|
|
1:4
|
|
3 Septembar, Subota
|
Valarenga – Lilestrem
|
|
3:1
|
|
Stromsgodset – Aalesunds
|
|
1:2
|
|
Sarpsborg – Hamarkameratene
|
|
2:1
|
|
Rozenborg – Viking
|
|
4:1
|
|
Odd – Jerv
|
|
2:1
|
|
Kristiansund – Sandefjord
|
|
3:1
|
|
Haugesund – Tromso
|
|
2:1
|
|
|
|
kolo 22
|
9 Septembar, Petak
|
Sandefjord – Odd
|
|
1:3
|
|
Lilestrem – Stromsgodset
|
|
2:1
|
|
10 Septembar, Subota
|
Tromso – Bodo / Glimt
|
|
3:2
|
|
Kristiansund – Valarenga
|
|
3:2
|
|
Hamarkameratene – Viking
|
|
1:2
|
|
Jerv – Molde
|
|
2:4
|
|
Haugesund – Rozenborg
|
|
2:1
|
|
Aalesunds – Sarpsborg
|
|
1:3
|
|
|
kolo 23
|
16 Septembar, Petak
|
Odd – Hamarkameratene
|
|
2:0
|
|
17 Septembar, Subota
|
Viking – Tromso
|
|
2:2
|
|
Valarenga – Sandefjord
|
|
4:0
|
|
Stromsgodset – Kristiansund
|
|
4:1
|
|
Sarpsborg – Jerv
|
|
4:3
|
|
Rozenborg – Lilestrem
|
|
3:1
|
|
Molde – Aalesunds
|
|
3:0
|
|
Bodo / Glimt – Haugesund
|
|
1:1
|
|
|
|
kolo 24
|
30 Septembar, Petak
|
Valarenga – Stromsgodset
|
|
4:0
|
|
Tromso – Molde
|
|
0:1
|
|
Lilestrem – Bodo / Glimt
|
|
1:4
|
|
1 Oktobar, Subota
|
Kristiansund – Rozenborg
|
|
4:4
|
|
Hamarkameratene – Jerv
|
|
2:1
|
|
Sandefjord – Sarpsborg
|
|
1:1
|
|
Haugesund – Odd
|
|
2:2
|
|
Aalesunds – Viking
|
|
2:1
|
|
|
kolo 25
|
7 Oktobar, Petak
|
Sarpsborg – Haugesund
|
|
4:0
|
|
8 Oktobar, Subota
|
Viking – Lilestrem
|
|
0:3
|
|
Stromsgodset – Tromso
|
|
1:2
|
|
Rozenborg – Valarenga
|
|
3:0
|
|
Odd – Kristiansund
|
|
1:1
|
|
Molde – Hamarkameratene
|
|
5:0
|
|
Bodo / Glimt – Sandefjord
|
|
4:1
|
|
18 Oktobar, Utorak
|
Jerv – Aalesunds
|
|
0:1
|
|
|
|
kolo 26
|
14 Oktobar, Petak
|
Tromso – Odd
|
|
3:2
|
|
Rozenborg – Stromsgodset
|
|
3:0
|
|
15 Oktobar, Subota
|
Viking – Sarpsborg
|
|
0:1
|
|
Valarenga – Bodo / Glimt
|
|
0:6
|
|
Sandefjord – Jerv
|
|
1:2
|
|
Lilestrem – Molde
|
|
0:1
|
|
Kristiansund – Haugesund
|
|
0:1
|
|
Aalesunds – Hamarkameratene
|
|
0:0
|
|
|
kolo 27
|
21 Oktobar, Petak
|
Odd – Valarenga
|
|
2:1
|
|
Hamarkameratene – Stromsgodset
|
|
1:1
|
|
22 Oktobar, Subota
|
Sarpsborg – Tromso
|
|
1:1
|
|
Molde – Rozenborg
|
|
2:1
|
|
Jerv – Viking
|
|
2:2
|
|
Haugesund – Lilestrem
|
|
0:1
|
|
Bodo / Glimt – Kristiansund
|
|
5:0
|
|
Aalesunds – Sandefjord
|
|
1:0
|
|
|
|
kolo 28
|
28 Oktobar, Petak
|
Valarenga – Sarpsborg
|
|
3:3
|
|
Stromsgodset – Haugesund
|
|
1:2
|
|
29 Oktobar, Subota
|
Rozenborg – Bodo / Glimt
|
|
3:2
|
|
Viking – Molde
|
|
1:4
|
|
Kristiansund – Aalesunds
|
|
4:0
|
|
Tromso – Jerv
|
|
2:2
|
|
Lilestrem – Odd
|
|
0:2
|
|
Sandefjord – Hamarkameratene
|
|
1:2
|
|
|
kolo 29
|
5 Novembar, Subota
|
Sarpsborg – Kristiansund
|
|
2:2
|
|
Odd – Stromsgodset
|
|
5:1
|
|
Molde – Sandefjord
|
|
2:1
|
|
Hamarkameratene – Tromso
|
|
1:2
|
|
Jerv – Rozenborg
|
|
2:4
|
|
Haugesund – Valarenga
|
|
1:1
|
|
Bodo / Glimt – Viking
|
|
5:4
|
|
Aalesunds – Lilestrem
|
|
2:1
|
|
|
|
kolo 30
|
12 Novembar, Subota
|
Valarenga – Molde
|
|
1:2
|
|
Tromso – Aalesunds
|
|
2:2
|
|
Stromsgodset – Bodo / Glimt
|
|
2:4
|
|
Sandefjord – Haugesund
|
|
2:2
|
|
Rozenborg – Sarpsborg
|
|
2:3
|
|
Lilestrem – Hamarkameratene
|
|
3:1
|
|
Kristiansund – Jerv
|
|
1:1
|
|
Viking – Odd
|
|
1:1
|
|
|